Повернутися до звичайного режиму

Вічна слава в кетягах калини

Вічна слава в кетягах калини.

Крути
У думці – знову тліє – бій у Крутах…
О, неповторний часе золотий!..
Ми всі були зелені ще, як рута,
Але в душі палав вогонь святий.
(М. Лавренко, учасник Крутянського бою.1978р.)
29 січня Україна відзначає День пам’яті героїв Крут. 98 років тому з’явилася ця героїчна і водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді в буремному 1918 році відбувся бій під Крутами на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на північний - схід від Києва В момент, коли столиця України опинилася практично беззахисною перед наступом московської червоної армії Муравйова, на захист Вітчизни стала патріотично налаштована молодь. Бій під Крутами став символом героїчного супротиву української молоді агресії більшовиків.
В центральній міській бібліотеці імені С.І. Пономарьова 26 січня пройшла година історичної пам’яті «Вічна слава в кетягах калини», на яку були запрошені студенти медичного училища. Бібліотекарі розповіли про героїчні події, які відбувалися під Крутами, про мужність і героїзм, про незламність духу української молоді, яка склала іспит зрілості, ставши на боротьбу за Українську волю і Державність.
Студентам було запропоновано переглянути відеофільм про бій під Крутами «Шлях у вічність». Поїзди, проходячи повз цю маленьку станцію, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія, тривожно сигналять... Немов будять приспану й присипану порохом забуття нашу пам'ять про тих, хто поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави.
Бібліотекарі і студенти читали вірші на честь героїв Крут.
В читальному залі присутні могли ознайомиться з книжковою виставкою – посв’ятою «Герої Крут – для нащадків взірець».

/Files/images/IMG_6601.jpg

/Files/images/IMG_6593.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 266

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.